Petr Bambousek

Fotogalerie lektora: 

Od malička mě fascinovala příroda, dinosauři a zejména plazi. Od střední školy jsem choval hady a během 10 let aktivní teraristiky odchoval desítky mláďat, zejména hroznýšovitých hadů. Stále mě to táhlo do tropů, kde je populace hadů největší, a v roce 2002 jsem podnikl svou první měsíční výpravu do Kostariky. Hadů jsem, pravda, mnoho nepotkal, ale cesta samotná znamenala velký zlom v mém životě. Zcela jsem propadl kouzlu tropů a od té doby se vracím do rovníkových oblastí pravidelně.

Od roku 2008 organizuji specializované výpravy pro malé skupiny fotografů. V současné době mám za sebou více než 30 expedic, zejména do tropů. Mou specialitou je fauna Bornea, kam jsem se vypravil již 6x a další expedice plánuji. S oblibou se vracím do Panamy (4x), Belize (4x),Kostariky (3x), Ekvádoru (2x), v Asii jsem kromě Bornea navštívil opakovaně Thajsko (3x), naprosto mi učarovala fauna Sulawesi. Ostatní výpravy mě zavedly na atraktivní místa v Evropě.Velmi kladné ohlasy od účastníků expedic mě utvrzují v tom, že zvolená cesta je správná, a do budoucna plánuji navštívit kromě Bornea například Galapágy, Madagaskar, Pantanal a další skvosty naší planety.

Mé fotografie zaznamenaly úspěch v domácích i mezinárodních soutěžích, jako jsou Krásy evropské přírody, Czech Press Photo, Sony World Photography Awards, Reptile Nactus Awards nebo poslední ročník té nejprestižnější – Wildlife Photographer of the Year. Do finálového kola 51. ročníku 2015 si porotci vybrali 12 mých fotografií.

Své fotografie publikuji v mnoha časopisech zaměřených na fotografii a přírodu nebo vknihách s podobnou tématikou. Pro veřejnost jsem prezentoval své zážitky na více než 50 přednáškách, které jsou často součástí velkých festivalů zaměřených na fotografii a cestování. Mé fotografie z Panamy byly zveřejněny v online magazínu BBC Wildlife, kolekce uměleckých fotografií ze ZOO, kterou vytvářím pro svou dcerku, se objevila v deníku Daily Mail a doslova obletěla svět.

 
Přihlásit se k odběru RSS - Petr Bambousek